nokna trka agenda

На 17 јуни ќе се одржи првата женска ноќна трка во Битола „Биди своја“ во организација на спортското здружение „Бори се за целта”.

Агенда за викендот од 16 до 17 Јуни е следна:

 • 16 Јуни (Петок)
 • 12:00-19:00 ЕКСПО … подигнување на старни пакети, Бела Куќа- Галерија
 • 12:00-19:00 Паста парти со учесниците
 • 17 Јуни (Сабота)
 • 09:00- 14:00 ЕКСПО подигнување на старни пакети, Бела Куќа- Галерија
 • 11:00 -14:00ч Паста Парти, Бела Куќа Битола
  -15:00-16:00 Прес конференција,со ВИП спортисти,спонзори
 • 17:30 Почеток на детската трка до 500 метри
 • 19:30 Почеток на главниот настан
 • 19:45 Загревање пред Офицерски дом
 • 20:00 Почеток на трката од 5км
 • 22:00 Прогласување на најдобрите
 • 22:30 Афтер Парти и Коктел Бела Куќа- Битола
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…