trka agenda

Уште само неколку дена не делат од првата ноќна женска трка во Битола која ќе се одржи под мотото „Биди своја“.

Драги дами, подгответе се за ноќно доживување под ѕвездите проследено со забава и позитивна атмосфера! Ви ја претставуваме трката на 5К.

Ви ја претставуваме и патеката од 300м за детската трка.

Лесно и забавно трчање!

Агенда за 16 и 17 Јуни е следна:

 • 16Јуни (Петок)
 • 12:00-19:00 ЕКСПО … подигнување на старни пакети за женската и детската трка -Бела Куќа – Галерија
 • 12:00-19:00 Паста парти со учесничките
 • 17 Јуни (Сабота)
 • 09:00- 14:00 ЕКСПО подигнување на старни пакети, за женската и детската трка, Бела Куќа- Галерија
  -15:00-16:00 Прес конференција со ВИП спортисти, спонзори
 • 17:30 Загревање на детската трка до 300 метри
 • 16:00 Старт на детската трка до 300 метри.
 • 19:30 Почеток на главниот настан
 • 19:30 Загревање пред Офицерски дом
 • 20:00 Почеток на трката од 5км
 • 22:00 Прогласување на најдобрите
 • 22:30 Афтер Парти во Симбол и Коктел Бела Куќа- Битола
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…