Утре, 18 април, КК Пелистер му гостува на Феникс 2010 во рамките на првото суперлигашко коло.

стојан 3 min

„Во овој период најважно е да бидеме и да останеме здрави. Цела сезона мака мачиме да се комплетираме и сега добро е што тренираме комплетни. Играме во добар ритам, напорно работиме на тренинзите и со оптимизам влегуваме во Суперлигата. Феникс 2010 е екипа која веќе еднаш нè победи и треба да внимаваме. На тој дуел во Скопје ни недостигаа неколку играчи и тренерот и сега верувам дека ќе можеме да покажеме многу повеќе. Имаме серија на натпревари во кои убеден сум дека ќе го покажеме нашиот квалитет“, истакна Стојан Ѓуровски, кошаркар на КК Пелистер.

стојан 2 min

Натпреварот се игра во салата „Јане Сандански“ во Скопје со почеток од 20 часот.

За сите разочарувања кои нé отрезниле…
Сакам разочарувања. Зошто? Затоа што тоа е моментот на отрезнување. Моментот кога …
„Да ја вратиме љубовта кон читањето“ – проект на Пелагонските културно-научни средби
Учениците од четврто одделеное од ООУ „Коле Канински“- Битола со нивните одделенски …

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…