bidi svoja

Да се биде своја е една од најважните работи што можете да ги правите во животот. Тоа значи да ги прифатите вашите уникатни квалитети, интереси и личност, наместо да се обидувате да се усогласите со она што другите го очекуваат од вас. Кога сте доследни на себе, поголема е веројатноста да бидете среќни и исполнети во вашиот живот.

Токму поради тоа, спортското здружение „Бори се за целта” организира ноќна женска трка наречена „Биди Своја”.

Ова здружение ги поканува и охрабрува сите ЖЕНИ, МАЈКИ, ДАМИ и ДЕВОЈКИ да земат учество во ноќната трка од 5К и да доминираат низ битолските улици.

Трката ќе се одржи на 17.06.2023 (Сабота) со старт во 20:00ч.

Линк за пријавување посететеги и нивните социјални мрежи Фејсбук и Инстаграм.

Bidi Svoja

viber image 2023 05 02 09 48 43 325
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…