Некој завршува факултет на 22 години, а потоа поминува три години барајќи работа.
Некој стана успешен режисер на дваесет и пет, а почина на педесет.
Друг стана режисер во педесеттите години и доживеа деведесет.
Некој е сè уште сам, а други веќе имаат семејство и деца.
Макрон стана претседател на 39, а Роберт Мугабе на 63 години.
Шумахер стана шампион на 25 години, Нино Фарино победи на првата трка на 44 години.

Ворен Бафет стана милијардер на 56 години, а Цукерберг веќе на 23 години.

Кајли Џенер на 21-годишна возраст стана најмладата милијардерка, оставајќи ги далеку зад себе сите млади машки милијардери.

Познатиот ирски производител на пиво Артур Гинис имал 21 дете на 56-годишна возраст, а Џорџ Клуни за прв пат стана татко на 55-годишна возраст.

Секој на овој свет трча по своја трка и оди по својот пат, во свое време.

Времето е различно за секого.

Кога ќе размислите, сè на светот се одвива во својата временска зона.

Вашите пријатели може да бидат пред вас, а некои да останат зад вас.

Сето тоа е природно.

Секој живее во своја временска зона.

Не треба да завидувате и да се споредувате со другите, бидејќи тие се во нивната временска зона, а вие во вашата.

Животот е момент, чекајќи ја вистинската можност да се оствари.

Затоа опуштете се и уживајте.

Не доцните.

Не сте ни рано.

Пристигнувате во вистинско време.

Извор

  Доделени наградите за изложбата „Цртаме за мир“ во чест на Татјана Петрова
  Во НУ Завод музеј беше отворена изложбата „Цртаме за мир“ која е …
  Колку човек повеќе знае, толку и верата ќе му биде посилна – моќни цитати од писателот Владимир Костов
  Еден од најмаркантните писатели во македонската книжевност со битолско потекло – Владимир …

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

  30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

  Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

  Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

  НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

  Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

  Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

  „Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…