Со музичкиот настап на Битолскиот бенд – Corrosion во 20.30 започна 10-тото по ред издание на ФЕСТИВАЛОТ ЗА ЛИТЕРАТУРА И АУДИО ВИЗУЕЛНИ УМЕТНОСТИ „300 РАБОТИ, ТРИСТА“. Организаторот Игор Трајковски Фоја, спомна дека низ годините се случиле „300 работи“, а низ годините фестивалот започнувал со промоции на книги, спотови, филмови. Учествувале гости од целата земјина топка, за годинешното издание да започне со музички настап на младиот битолски бенд, кој создава авторска музика. Вечерта помина во позитивна атмосфера, во која посетителите покрај бендот Corrosion, имаа можност да го проследат настапот на Битолскиот Рок бенд – Sound Waves со кој се заокржи првата фестивалска вечер.

295412705 1123112184941224 3587005203753353251 n
meblo trejd alati

Вечерва на програмата е промоција на книгата „Колегиумски Записник 009“ зборник на трудово од група автори, пропратена со – Дизајн на храна и музика, ДЈ сет ILE THE HEAR. Денешниов настан е во коорганизација со здружението ЛАТЕРАЛ.

295123912 690047802778390 6364612193258718664 n
295231773 3296541467287714 5779371459770136928 n
Ве водиме на прошетка низ Крит и најубавите плажи во Грција (Фотогалерија)
Крит е симбиоза од прекрасни плажи, античко богатство и пејзажи, живописни градови …
Индира Кастратовиќ: Во Македонија сите се тренери и селектори!
Во новото издание на „Нешто конкретно" разговараме со луѓе што оставиле трајни …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Со концерт на Каролина Гочева започна 14. издание на БИТ ФЕСТ

Со концерт на Каролина Гочева во античкиот театар Хераклеја, започна 14-то издание…

Давор Неќак и Горјана Стојановска приредија незаборавна вечер за битолчани

Во преполната сала на Офицерскиот дом во Битола, синоќа, во рамките на…

Вредните мали ликовни уметници на Илинденски денови

Изминатите неколку дена вредните детски раце од битолските училишта твореа, цртаа, додека…

10. издание на Фестивалот на електронска музика СМОТРА во Старата битолска чаршија

Во Старата битолска чаршија, синоќа се одржа јубилејното 10-то издание на Фестивалот…