FB IMG 1686903993457

Од Спортското здружение ,,Бори се за целта” известуваат дека сабота, на 17.06.2023 г. во период од 19:00ч до 22:00ч. на улица ,,ПАРТИЗАНСКА” од кружен тек ВЕРО, па се до ТРИАНГЛ КАФЕ, за сите патнички и товарни возила сообраќајот ќе биде затворен, бидејќи во тој период ќе се одвива ПРВАТА НОЌНА ЖЕНСКА ТРКА ВО БИТОЛА “БИДИ СВОЈА”

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…