Познати се термините и саатниците за натпреварите од 22. коло на првенството на Македонија во кошарка.

КК Пелистер игра против ТФТ Скопје во недела на 10 април – 17:00 часот, Спортска сала „Боро Чурлевски“ – Битола.

КК Пелистер го осигура првото место по регуларниот дел на сезоната.

КК Пелистер
photo facebook KK Pelister

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Средба после 20 години на ракометарките и стручниот штаб на ЖРК Пелистер

На иницијатива на тренерот Борче Марковски кој работи професионално на Фарски Острови,…