Утре, 11 август 2023 година ќе биде отворен Stage Bar, нов бар/центар за настани лоциран во Старата битолска чаршија на ул. Браќа Мингови бр.7 ( Старо Калдрма, Артикултура/ Наспроти аврата).

Stage Bar ќе го отворат DJ Ljubisa i DJ Kox, а забавата започнува од 21 часот.

363847078 1528361774234839 4243974515410329478 n

Од Stage Bar велат, во кратки црти, ќе се работи само со забави, за почеток само во петок и сабота, а начинот на работа ќе биде клубски со високи маси. Настаните воглавно ќе бидат со DJ-и односно електронска музика/hiphop & rnb, рок и фанк. Кога барот нема да работи, односно нема да има забава, ќе може и да се користи за родендени, настани и секаков вид на прослави.

Од Stage Bar велат дека идејата се роди од малкуте забави за младите, недоволен простор им се дава на Dj-и кои се тренд кај младата популација, а единствено место за забава се ноќните клубови (се останато е или кафани или класични кафичи).

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…