361249583 762774072517484 7066784793276992093 n

Денеска Отсекот за превенција при СВР Битола и општинската организација на Црвениот крст- Битола се вклучија во дополнителни активности за превенција на населението од актуелниот топлотен бран. На граѓаните на Битола им беше прикажано, преку мала симулациска вежба, како да се заштитат од топлотен бран и последиците од екстремно високите температури.

Покрај тоа беа поделени и летоци со цел подобра превенција и зачувување на здравјето.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…