Денеска, 5 октомви (среда) во Кино „Манаки“ ЈОУ КИЦ Битола со почеток во 20.00
часот ќе се прикаже ревија на 5 кратки филмови кои имаат добиено „Златна потковица“ на последните изданија на „Астерфест“.

AsterFest Bitola 5 okt

Тоа се: американскиот „Виолината на Џо“ на Кахане Куперман, македонскиот „Кружно патување на монахот“ на Жарко Иванов, грчкиот „Мари“ на Панајотис Краварис, францускиот „Вдовицата Саверини“ на Лоик Гајар и иранско-францускиот „Сведок“ на Али Азгари.

Вкупното траење на проекцијата е 90 минути. Влезот е слободен.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

МЛАДИТЕ СЕ ИДНИНАТА – краток документарен филм

Филмот зборува за младите и нивните размислувања – зошто би останале да…