taki daskalot rab

Сакајте, за да бидете сакани! Почитувајте, за да бидете почитувани!

427948890 803131201855866 2076941313885917245 n 1

Во втората работилница од проектот „По допирот на љубовта секој станува поет“ учениците од графичката струка и гимназиско образование од СОУ „Таки Даскало“ – Битола изработија голема палета на украси (цртежи, кеси, кутии, обележувачи за книги, тефтерчиња, папки, честитки, колажи, оригами и други украси) со пораки во чест на љубовта и виното.

Активностите се реализираа под менторство на професорките Весна Мундишевска-Велјановска, Љубица Мешкова Солак и библиотекарот м-р Гордана Ѓоргиевска-Неделковска.

427970898 803131335189186 5761061755775952090 n

„Љубовта е магична доаѓа тогаш кога најмалку ја очекуваш“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…