Широк Сокак денеска вриеше како во кошница. Затоа, семејствата особено со помалите деца, денеска избраа денешното сончево празнично попладне да го поминат во градскиот парк во Битола. Кој на сонце, кој под сенка. Се играше со топка, а сенките дел од младите ги искористија за играње карти, но имаа поставено и висечки лежалки меѓу дрвјата. Со еден збор, пријатно и релаксирачко велигденско претпладне во градскиот парк во Битола.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Фотогалерија од црвениот тепих на затворањето на 44. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Вечерва заврши 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.…

Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

Галерија од Празничната атмосфера од Пелистерскиот Новогодишен базар

Магичната бајка за време на новогодишните и Божиќните празници. Забавата која цела…

„Руска црква“ го чува споменот на големиот угодник Божји, свети Јован Шангајски кој често богослужел во неа

Мала и невообичаена по својот изглед, но зрачи со огромна светлина. Кој…