paladium naslovna

Од денес, 12 април, започна со работа кафе барот Паладиум, лоциран во стаклената зграда, одосно на старото место каде пред повеќе од 20 години постоеше култното кафуле и беше едно од најомилените места за излегување на битолчани.

Новиот Паладиум нуди модерен и пријатен амбиент, љубезен персонал, а битолчани веќе ќе можат да уживаат во одличното кафе на терасата.

На отворањето беа присутни голем број битолчани, но и видни гости.

Фотограф: Саше Богоевски

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…