Клубот кој игра младиот битолски ракометар Дарио Петровски, Јуниор Фасано од Италија, се пласира во 4. коло на ЕХФ Европскиот куп после одиграниот двомеч со холандската екипа Кембит Лионс во петокот и саботата.„Со одлична игра и добар резултат од првиот натпревар кога победивме со 35:25 добивме значајна предност во однос на вториот меч…Со не толку добра игра во вториот меч во кој се почувствува помала ротација на нашата страна во однос на нивната, загубивме со 27:35 и не дозволивме 10-те голови позитива од првиот натпревар да ги прокоцкаме. Нормално сето тоа немаше да биде вака како што е сега без нашите одлични фанови кои 120 минути ни даваа беспрекорна поддршка и ни беа ветер во грб цело време“, изјави Дарио за Читај бе.

Error: Contact form not found.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…