1

Битолската библиотека НУ „Свети Климент Охридски“ Битола ги информира своите членови дека пристигнати се нови наслови.

Брак од интерес – Фелиша Кингсли

Џема е театарска шминкерка и живее во подрумска просторија во Лондон, под станот на нејзините хипи родители. Еден ден добива телефонски повик од адвокатот на баба и, која ја отфрлила сопствената ќерка затоа што се омажила за обичен човек без благородничка титула, а овој пат своето богато наследство и го оставила на внука си, но под еден услов: да се омажи за човек што има благородничко потекло. Ешфорд, дванаесетти војвода од Берлингам, пораснат во удобност и луксуз, посакуван ерген и угледен претставник на англиската аристократија, открива дека е на работ на банкрот, со ризик да го загуби семејниот имот, но исто така и титулата. Што може да имаат заедничко ќерката на симпатичната хипи двојка и еден арогантен англиски војвода? Очигледно, ништо…

336709014 950499115978194 8763779141657422575 n 1

Така, двајцата на кои никогаш не им било судено да им се вкрстат патиштата, склучуваат договор – брак од интерес, со што секој ќе може да го добие она што го посакува. Заедничкиот живот може да биде доста комплициран и договорот да го претвори во отворена војна.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…