Кошаркарите на Пелистер остануваат лидери во Суперлигата на Македонија, а со синоќешната победа над Феникс од 77:69 КК Пелистер се зацврсти на врвот на табелата со 44 бода.
Игор Кесар со 20 поени беше прво име кај Пелистер, а новодојдениот Крстајиќ имаше17. Во следното, второ коло КК Пелистер в сабота во Битола игра против ТФТ Скопје.

кк пелистер
Фото: Facebook КК Пелистер

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…