Шведската невладина организација ,,Од рака на рака” со поддршка на Општина Битола започна со реализација на проектот ,,Хигиена” со учениците од трето одделение од ООУ ,, Ѓорѓи Сугарев”.

received 905953507205132

Целта на проектот е преку еден креативен и забавен начин учениците да се стекнат со здрави хигиенски навики.

received 2154640318077816

За сите ученици обезбедени се нагледни средства, материјали за работа како и средства за лична хигиена.

received 571381761560880
received 3513341662265991
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…