Неделава не ги пропуштајте филмовите „Аватар“, „Не грижи се драга“ и „Пат околу светот за 80 дена“ во 3Д кино Битола.

309190805 2195111307343933 755086134434469115 n

Around the World in 80 Days

Маринец параплегичар, пратен на уникатна мисија на месечината Пандора е растргнат меѓу следење на наредбите и заштитување на светот на кој се чувствува како дома.

Жанр:Научна фантастика, Авантура

Траење на филмот :  160 минути

Режија: James Cameron

Улоги: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Stephen Lang

Возрасна категорија: трета катагорија, + 12

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Петок23.09.2022.20:00(3D)
Сабота24.09.2022.21:00(2D)
Понеделник26.09.2022.20:00(3D)
Вторник27.09.2022.20:00(2D)
Среда28.09.2022.20:00(3D)
307841440 2188968307958233 6269506481844950372 n

Цена на влезниците: 250 денари 3D, 200 денари 2D

 Аватар(ре-издание)содржи неколку секвенци со трепкачки светла кои може да влијаат на луѓето со фото-сензитивна епилепсија или со други фото-сензитивности.“

297953374 593765188989894 612756571197076189 n 932x344 1

Don’t Worry Darling

Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни.

Жанр: Трилер

Траење на филмот :  160 минути

Режија: Olivia Wilde

Улоги:Florence Pugh, Chris Pine, Harry Styles, Gemma Chan, Nick Kroll

Возрасна категорија: Четврта катагорија, + 16

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Четврток29.09.2022.20:00
Петок30.09.2022.20:30
Сабота01.10.2022.20:00
Вторник04.10.2022.22:00
Среда05.10.2022.22:00


Цена на влезниците:
200 денари

maxresdefault 932x524 1

Around the World in 80 Days

Млад мајмун, желен да о запознае светот, го прифаќа предизвикот од една алчна жаба и тргнува на пат околу светот за 80 дена.

Жанр: Анимиран / цртан, Авантура

Траење на филмот :  82 минути

Режија: Samuel Tourneux

Улоги:

Возрасна категорија: втора катагорија, родителски надзор

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Четврток15.09.2022.18:00
Петок16.09.2022.18:00
Сабота17.09.2022.18:00
Петок30.09.202218:30
Сабота01.10.202218:00

Цена на влезниците: 170  денари , за 3 или повеќе купени карти цената е 150 денари.

  Фотогалерија од концертот на Битолскиот дувачки оркестар
  Синоќа пред преполната сала во Центарот за култура Битола , се одржа …
  Отворен новиот кабинет за психомоторна реедукација во ООУ „Ѓорѓи Сугарев“
  Денес беше отворен новиот кабинет за психомоторна реедукација во Центарот за поддршка …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

  30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

  Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

  Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

  Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

  Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

  МЛАДИТЕ СЕ ИДНИНАТА – краток документарен филм

  Филмот зборува за младите и нивните размислувања – зошто би останале да…