Ковид пандемијата донесе нови правила, претходните две години повеќето настани и манифестации кои беа наше секојдневие се префлија онлајн. Тоа беше целта и на виртуелната битолска априлијада која ја организираше Кловнот Заги, како минатата година, така и оваа.

30 маски беа прогласени за најдобри и најкреативни, а Заги им додели награди во детското катче во Градскиот парк во Битола.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Фотогалерија од црвениот тепих на затворањето на 44. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Вечерва заврши 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.…

Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

Галерија од Празничната атмосфера од Пелистерскиот Новогодишен базар

Магичната бајка за време на новогодишните и Божиќните празници. Забавата која цела…

„Руска црква“ го чува споменот на големиот угодник Божји, свети Јован Шангајски кој често богослужел во неа

Мала и невообичаена по својот изглед, но зрачи со огромна светлина. Кој…