Младиот и талентиран мотоциклист од Битола, Антонио Дамјановски со трка на отворениот македонски шампионат во Гевгелија викендов, ја започна оваа сезона. Иако не е задоволен од стартот на сезоната, оваа трка ја остава во минатото со фокус на следните трки и борба за подиум.

337823781 1688717338312030 2124559040822673925 n
meblo trejd cesmi во боја

„Ја започнавме сезоната со малку лош старт. На првата трка од вториот круг возев со дупната гума и успеав да се изборам за 5-то место, а на втората трка имав пад, но поминав без повреди и завршив 3-то место. Се надевам дека овој лош старт на сезоната ќе биде само еден спомен од оваа сезона. Продолжуваме понатаму во нови победи и борба до подиумот. Им благодарам на сите кои дојдоа да ме поддржат, на оние кои веруватаат во мене, а најголема благодарност до мојот генерален спонзор Adora Business Group, мојот клуб Enduro Team Vodno – Skopje / Ендуро Тим Водно – Скопје и останатите мои спонзори“, вели Антонио Дамјановски.

337732462 893838351891195 4446559406645726684 n
jk travel leto antalija 2023
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Интервју со Маја Атанасовска, организатор на првата женска трка во Битола – Биди своја

На 17 јуни во Битола ќе се одржи првата ноќна женска трка…

Младинките на ЖФК Атлетико шампионки на Македонија – за подемот во женскиот фудбал со Никола Гелевски, тренер на ЖФК Атлетико

Младинките на ЖФК Атлетико од Битола станаа шампионки на Македонија со победата…