Уживајте во благодетите на најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и искористете ги бенефитите кои ги нуди минералната вода во Сандански.

image 2

Искористете ја совршената ПОНУДА на ЈК Травел и резервирајте од 8-11 декември во Интерхотел Сандански.

image 5

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овoј регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

image 4

Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Балнеолошкиот и медицинскиот центар во Интерхотел Сандански е најпосакувана локација за лекување од луѓе со проблеми со:

  •     болести на горниот респираторен тракт: хроничен ринитис, синузитис;
  •     неспецифични белодробни заболувања: хроничен бронхитис, состојби по пневмонија или ХОББ;
  •     невралгични индикатори: плекситис, радикулитис, дископатија;
  •     алергија на кожата: уртикарија, псоријаза;
  •     некои бубрежни заболувања и нарушувања на дигестивниот систем.
image 3

Балнеолошкиот комплекс во Интерхотел Сандански специјалисти го препорачуваат како центар за третман и превенција на остеопороза – генерализирана и постфрактура, болести на мускулно-скелетниот систем – артроза и артроза.

image 8

Апаратската физиотерапија нуди различни процедури и методи на лекување според потребите на гостинот.

Гунафорезата е еден од најбараните уреди за резонантна магнетофореза. Позитивно делува на мускулно-скелетни нарушувања предизвикани од артритис, остеоартритис, ишијасна болка, болки во вратот, градите, лумбалниот предел на ‘рбетот, како и истегнување на мускулите.

ПОНУДА НА ЈК ТРАВЕЛ ОД 8-11 ДЕКЕМВРИ ВО ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ

JK Travel
Што друго може да правите во Сандански и неговата околина
  • Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години наХ век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера,бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.
  • Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.
  • Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.Природниот резерват Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.

Inter
Читај бе КНИГА: Тајни чувани до гроб – Тами Хоуг
Тајни чувани до гроб – Тами ХоугМариса има минато полно со тајни …
Јована Василевска од ДЛС „Свети Кирил и Методиј” Битола со медал на детскиот ликовен конкурс во Питешти, Романија
Согласно објавените резултати од првото издание на новоформираниот детски ликовен конкурс со …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чај од ловоров лист за кашлица и воспалено грло

Ловорот се користи во третман на дигестивни и кардиоваскуларни нарушувања, гихт и…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…