hand 2208491 1280

Менса Македонија организира тестирање на општата интелигенција во Битола, со цел прием на нови членови. Тестирањето ќе биде на 10 јуни 2023 (сабота) во 11 часот во просториите на Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Битола.

Тестирањето трае 20 минути, а резултатите ќе ги знаете само Вие.

350953199 1412134526286960 78238798468162577 n

Кандидатите е потребно:
– да имаат наполнето 16 години до денот на тестирање,
– да уплатат 500 денари на уплатница:
примач: Менса Македонија,
сметка: 300-0000002113-02 Комерцијална банка,
цел на дознака: Тестирање

Пријавувањето се одвива на линкот:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfblj3…/viewform…
каде треба да прикачите и слика од уплатницата заклучно со 8 јуни.

На самото тестирање треба да понесат документ за лична идентификација, од евентуално претходно тестирање да се поминати 6 месеци, и да не се тестираат повеќе од третпат.

Тестирањето се одвива со стандардизирани тестови за интелигенција на Mensa International® и резултатите се тајни.

Доколку вашиот резултат е во горните 2% од светската популација, стекнувате право да станете член на Менса Македонија, а со тоа и на Mensa International®.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…