Детското ликовно студио „Свети Кирил и Методиј“ Битола во соработка со Пошти денеска ја промовираа Поштенската марка која е изработена специјално за годинешното 41-во издание на Малиот Битолски Монмартр.

Проект координаторот и портпарол на МБМ Битола, Славчо Неделковски за Читај бе откри и како ќе изгледа пликот – жигот заедно со марката.

viber image 2022 05 25 10 22 06 935

На марката има фотографија од основачот на МБМ, Коста Хаџи Антоновски, а околу него децата учесници на оваа манифестација.

viber image 2022 05 25 15 34 55 077

„Голема благодарност до АД Пошти и господинот Јани Макрадули со кого ја започнавме оваа приказна која новиот менаџерски тим успешно ја реализираше“, истакна Неделковски.

viber image 2022 05 25 15 34 55 191

Поштенските марки се чест, но и вечен паметник кој ќе патува низ целиот свет, каде што се распрснати и сите учесници во оваа 41 година на Малиот битолски монмартр.

Претплатете се за новости

You May Also Like

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Одлична можност доколку го зборувате германскиот јазик! Компанијата „Симпател Телемаркетинг“ вработува во Битола!

„Симпател Телемаркетинг“ е германска компанија која неодамна започна со работа во Битола,…

ДЛС „Свети Кирил и Методиј“ со апел за спас на Малиот Битолски Монмартр

Од Детското ликовно студио „Свети Кирил и Методиј“ Битола денеска преку социјалните…

„Големиот воин и неговата храбра ќерка“ – Биографија за Златко Неделковски напишана од неговата ќерка Дијана

Во Офицерскиот дом беше промовирана биографијата за спортската легенда на Битола, кик…