Културна агенда во КИЦ – Битола за оваа недела

„Интерфест“

Понеделник 10/10

„Интерфест“ – Офицерски дом 20.00 ч.

Поетска вечер со Славко Јаневски

актер: Петар Мирчевски

Офицерски дом 20.30 ч.

Рецитал

Хусеин Сермет – пијано, Турција

Вторник 11/10

„Интерфест“ – Офицерски дом 20.00 ч.

Рецитал

Кристијан Солдан – пијано, Германија

Среда 12/10

„Интерфест“-Офицерски дом 20.00 ч,

Битолски камерен оркестар

солист:Марија Рита Панела, Италија

Рафаел Д’анџело – пијано

Диригент; Владимир Димовски

Кино Манаки

„Недела на германски филм во Кино Манаки“

Понеделник 10/10 „Кино Манаки “ 20.00 ч.

Лили Марлен“

Среда 12/10 „Кино Манаки“ 20.00 ч.

„Марта“

Четврток 13/10„Кино Манаки“ 20.00 ч.

Бракот на Марија Браун“

Петок 14/10 „Кино Манаки“ 20.00 ч.

„Ефи Бриест“

Сабота 15/10 „Кино Манаки 20.00 ч

„Вероника Вос“

Влезот е бесплатен. Фимовите се се препорачуваат за возраст над 16г.

Сабота 15/10 „Офицерски дом“ 19.00 ч.

Концерт

Божествена хорна и глас“

Билјана Смилевска – хорна,

Кристијан Антовски – баритон

Недела 16/10 „Офицерски дом – плато“ 13.00 ч.

Настап на бразилскиот џез музичар

Андриано Триндале – гитара

  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

  30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

  Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

  Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

  Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

  Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

  Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

  „Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…