viber image 2023 04 27 12 51 06 096 1

Младите битолчани ја покажаа моќта на креативноста! Првото издание на манифестацијата „Креативна млада Битола“ на која учествуваа голем број на ученици и наставници од основните и средни училишта од Битола, денеска на платото на Офицерски дом – КИЦ Битола се радуваа, цртаа, рецитираа, глумеа, пееа, изработуваа дела во глина, се дружеа. Креативна млада Битола – иден фестивал на креативноста.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…