Црвен крст, Општинска организација Битола како домакин на Конвенцијата за Прва помош ги поканува битолчани да ги посетат пунктовите на општинските организации од цела држава од 12 до 16 часот долж Широк сокак и да бидете дел од настанот…

⛑️ 11 часот до 11:30 дефиле на Општинските организации Црвен крст од Македонија

⛑️ 13:30 до 14:00 Симулациона вежба со примена на Првата помош како вештина

⛑️ 14:00 до 16 часот можност да пробате и го проверите вашето познавање на Првата помош

307071529 520620433399517 4092329741782589428 n
црвен

  Реализиран проект на КИЦ: изложба на македонски и канадски графички уметници во Битола и Торонто
  Културно информативниот центар од Битола оваа година реализира капитален проект од графичката …
  Излезе од печат 13. број на Списанието „Современи дијалози“
  Излезе од печат Списанието за култура – литература, драмска уметност, филм и …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

  Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

  ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

  Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

  Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

  Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…

  Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

  На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…