oficerski kulturna agenda

Во четврток, 23.03.23 во Свечената сала на Офицерски дом со почеток во 20.00 ч. ќе се одржи концерт на класична гитара на Јован Милошевски, на кој ќе може да се слушне шпанска и македонска музика за класична гитара „Жолто на црвено“.

„Ве покануваме на концертот на битолската гордост, светски познатиот музичар, човекот чие присуство секогаш носело радост и восхит“, велат од ЈОУ Културен и информативен центар Битола.

Влезот е слободен за концертот, а бројот на места е ограничен.

Jovan Miloshevski instagram
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…