kino repertoar

Неделната програма на Кино Браќа Манаки, почнувајки од 23-ти до 28-ми јануари!

23.01.2024, вторник
18:00
„Само не ти“ (Влезница: 200 мкд)
20:00
„Слуга 2“ (Влезница: 200 мкд)
24.01.2024, среда
18:00
„Само не ти“ (Влезница: 200 мкд)
20:00
„Слуга 2“ (Влезница: 200 мкд)
25.01.2024, четврток
18:00
„Смрдушковци – Добредојдовте во Смрдвил“ (The Ogglies – Welcome to Smelliville)
(Влезница: 100 мкд)
20:00
„Слуга 2“ (Влезница: 200 мкд)
26.01.2024, петок
18:00
„Смрдушковци – Добредојдовте во Смрдвил“ (The Ogglies – Welcome to Smelliville)
(Влезница: 100 мкд)
20:00
„Недела“ (Влезница: 200 мкд)
27.01.2024, сабота
16:00
„Духот од Кантервил“ (синхронизиран на македонски) Влезница: 180 мкд
18:00
„Духот од Кантервил“ (синхронизиран на македонски) Влезница: 180 мкд
20:00
„Недела“ (Влезница: 200 мкд)
28.01.2024, недела
16:00
„Духот од Кантервил“ (синхронизиран на македонски) Влезница: 180 мкд
18:00
„Духот од Кантервил“ (синхронизиран на македонски) Влезница: 180 мкд
20:00
„Недела“ (Влезница: 200 мкд) ми

организатори
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…