ckembari

Групата навивачи, Чкембари Ултрас денеска во духот на престојните велигденски празници, донираа храна онаму каде што најмногу е потребна, а тоа е во Домот за деца без родители во Битола. Тие им донираа јајца за Велигден, сокчиња, масло и останати прехранбени производи.

За нивната хуманост што секогаш за празниците мислат на ранливите групи деца, од Домот им врачија благодарница.

viber image 2023 04 13 12 25 59 721
meblo trejd aparati
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…