насл

Во дворот на ООУ „Стив Наумов“ Битола денеска се одржа хуманитарeн базар ,,Ние малите за вас големите”, во пресрет на Велигденските празници.

340951573 1197039734280833 1260795100667495492 n

ООУ „Стив Наумов“ –Битола, својата хумана димензија и социјална одговорност, како една од најважните особини на секој човек, сака да ја втемели кај најмалите, бидејќи тие се нашата светла иднина, велат од училиштето.

340968519 112668668446543 2219458686419646345 n

„Сакам да изразам голема благодарност до Советот на родители за оваа иницијатива и на сите кои што денес застанаа рамо до рамо со нас и ја покажаа својата хуманост и тоа: учениците ,наставниците поддржувани од родителите, бабите, дедовците вработените во нашето училиште. Сите средства од продажбата ќе бидат наменети за помош во лекувањето на родител од нашето училиште.Во овие моменти, кога споделуваме среќа и радост со најблиските, добро е да се потсетиме и на оние кои се на маргините заслужуваат внимание секој ден и имаат потреба од помош секој ден!Секој човек на светот заслужува насмевка во магичните празнични денови. Да бидеме сите хумани!“, истакна директорот на училиштето, Никола Пискачев.

jk tunis
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…