molika naslovna

Последните неколку месеци едно од најомилените места на битолчани, хотел Молика се реновираше после 30 години постоење.

32

Реновирана е фасадата на хотелот, собите добија комплетен нов изглед, фоајето…но најпразнична е атмосферата во реновираниот ресторан и летната тераса, каде каминот, елката и украсувањето само го дополнуваат уживањето во прекрасниот планински поглед.

50
46

Читај бе ве води на виртуелна прошетка во реновираниот хотел Молика низ фотографии…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Фотогалерија од црвениот тепих на затворањето на 44. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Вечерва заврши 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.…

Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

Галерија од Празничната атмосфера од Пелистерскиот Новогодишен базар

Магичната бајка за време на новогодишните и Божиќните празници. Забавата која цела…

„Руска црква“ го чува споменот на големиот угодник Божји, свети Јован Шангајски кој често богослужел во неа

Мала и невообичаена по својот изглед, но зрачи со огромна светлина. Кој…