ла ла naslovna 1

На 15 ноември во Центарот за култура во Битола се одржа 23. издание на детскиот музички фестивал ТРА ЛА ЛА, кој го носи приматот на една од најдобрите детски манифестации во Битола и Македонија.

Присутната публика ги слушна 14-те нови детски хитови изведени од 14-те солисти кои беа проследени со кореографија од 4 балетски групи. Уште еднаш се докажа дека ТРА ЛА ЛА е расадникот на новите, млади музички таленти.

Фотографии: Ивона Кочов

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

Галерија од Празничната атмосфера од Пелистерскиот Новогодишен базар

Магичната бајка за време на новогодишните и Божиќните празници. Забавата која цела…

„Руска црква“ го чува споменот на големиот угодник Божји, свети Јован Шангајски кој често богослужел во неа

Мала и невообичаена по својот изглед, но зрачи со огромна светлина. Кој…

„Македонијо во срце те носиме“ синоќа во Битола – Битолската коњаница Галоп ги развеа знамињата

Синоќа на платото на Офицерскиот дом во Битола се одржa вториот концерт од…