Утре ќе се одигра битолско братско дерби со почеток во 16:00 часот помеѓу првиот и вториот тим на Еурофарм Пелистер во спортската сала „Боро Чурлевски“.

еурофарм пелистер

Билетите по цена од 100 денари може да се купат на почетокот на натпреварот во билетарница на спортската сала „Боро Чурлевски“ или во БРОДЕРС ТОБАКО или ДИМПО ТОБАКО, како и на веб страницата www.kartieurofarm.mк.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…