По 7-ми пат во Прилеп викендов се одржа Toptash Downhill Cup #7 на кој ВК Пелистер 15 мај учествуваше со 6 велосипедисти и ги освои следните резултати:
Александар Николовски – 1 место елит
Виктор Јовановски – 5 место елит
Ѓеоргиевски Илија – 1 место јуниор
Луовски Иван – 3 место јуниор
Ѓеоргиевски Мартин – 3 место јуниор

velosipedisti 04


„Успешно ја завршивме сезоната во ова дисциплина, ни преостануват уште 3 трки во друмски велосипедизам една во македонија и две меѓународни после кои почнуваме со припреми за вело крос дисциплина, изјави Африм Јусуфи, тренер на Велосипедскиот Клуб Пелистер.

meblo trejd alati
Реализиран проект на КИЦ: изложба на македонски и канадски графички уметници во Битола и Торонто
Културно информативниот центар од Битола оваа година реализира капитален проект од графичката …
Излезе од печат 13. број на Списанието „Современи дијалози“
Излезе од печат Списанието за култура – литература, драмска уметност, филм и …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…