Бајкерите од Екстрим Бајк Тим Битола традиционално ја претставуваат Битола и Македонија насекаде на Балканот на супер ниво. Доказ за тоа е и последната трка во Грција „Lousfaki downhill trail“ која беше дел од Грчкиот национален куп, каде тројца бајкери постигнаа одлични резултати.

Бојан Јовчевски – 2 место во категорија мини џуниор

Бобан Петковски – 2 место во категорија про мастер

Јовче Даскаловски – 3 место во категорија про мастер

Им посакуваме одлични резултати и на следната трка во Костур, Грција.

Error: Contact form not found.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…