Викендов, продолжуваат возбудувањата од ВМУ Европскиот шампионат, а со тоа и нова шанса за пиедестал на битолскиот мотоциклист Синиша Кочоски.

На програмата е деветтата и десеттата рунда од регионалното натпреварување, а мотоциклистите своите квалитети ќе ги одмерат на националната патека „Навак“ во Суботиште, Србија. Кочоски во Србија патува полн со оптимизам, позитивни вибрации и во одлична форма.

306460835 1305991296811254 2052920132103514481 n

Така беше и на претходниот натпреварувачки викенд, кога на патеката во Плевен заврши на втората позиција во категоријата Ф1.000. До крајот на шампионатот преостануваат уште четири трки.

Покрај во Суботиште, ќе се вози уште и на патеката во Серес, Грција. Првата трка во Србија е закажана за в сабота, кога ќе се одржат и официјалните квалификации. Битолчанецот вториот настап на патеката „Навак“ ќе го има в недела.

Во досегашниот дел од сезоната, Кочоски двапати се искачи највисоко на пиедесталот, пет пати го освои второто место и еднаш заврши како четврти.

  meblo trejd cesmi
  Читај бе КНИГА: Тајни чувани до гроб – Тами Хоуг
  Тајни чувани до гроб – Тами ХоугМариса има минато полно со тајни …
  Јована Василевска од ДЛС „Свети Кирил и Методиј” Битола со медал на детскиот ликовен конкурс во Питешти, Романија
  Согласно објавените резултати од првото издание на новоформираниот детски ликовен конкурс со …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

  По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

  16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

  Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

  Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

  Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

  Интервју со Маја Атанасовска, организатор на првата женска трка во Битола – Биди своја

  На 17 јуни во Битола ќе се одржи првата ноќна женска трка…