Започна отворениот ден за навивачи по повод освојувањето на Суперкупот на Македонија од страна на РК Еурофарм Пелистер. Дружењето со ракометарите и шампионскиот пехар ќе продолжи и за време и по натпреварот против Голден Арт (17:00 часот).

meblo trejd alati2
Времето кое бега…
Ги броев годините и открив дека имам помалку време за живот отколку …
„Галебот што лета највисоко, гледа најдалеку“ – препорачува Ричард Бах во „Галебот Џонатан Ливингстон“
„Галебот Џонатан Ливингстон“ е најпознатата алегорија во современата книжевност, најдолгиот расказ или …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…