alen naslovna

Ален Рустемовски настапи на Меѓународниот Боксерски турнир Независност кој се одржа во Приштина, Косово.
На Меѓународниот турнир настапија повеќе репрезентации: Швајцарија, Албанија, Словенија, Косово, Германија и Македонија.
Ален боксуваше во категоријата до 57кг. Против домашниот боксер Луар Алиу Ален издвојува убедлива победа на поени 5:0 и беше прогласен за најдобар Техничар на Турнирот, рече за Читај бе, неговиот тренер, Јове Петровски Оцо.

alen sl
meblo trejd - k elementi
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…