јунак нас

На третиот меѓународен боксерски турнир „Мирослав Петровиќ“ во Куманово, боксерскиот клуб „Пелистерски Јунак“ настапи со своите најдобри боксери браќата Рустемовски кои се и репрезентативци на Македонија.

јунак 4

Адријан Рустемовски славеше убедливо во финалето против боксерот Милош маринковиќ од Р.Србија. Ружди Рустемовски имаше две борби: полуфинале против боксерот Хали Хајдарај од Косово кого го совлада во 2-та рунда со прекин од страна на тренерите. Финале против боксерот Илија Бланков од Германија кого го совлада 4:1 на поени.

Ален Рустемовски имаше два добри меча благодарејќи на кои што стана и конкурентен за да биде освојувач на годинешниот меѓународен турнир. Во полуфиналето го совлада Германскиот репрезентативец Јилмиз Емре Кан А во финалето го совлада Црно Горскиот репрезентативец Томислав Џинович.

На Меѓународниот турнир „Мирослав Петровиќ“, тренерот Јове Петровски Оцо беше прогласен за најдобар тренер на турнирот и за најдобар македонски тренер.

јунак 6
meblo trejd cestitka
jk tunis
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…