Ако сакате да започнете професија како Front end програмер, оваа Академија е вистинскиот избор за Вас!

За прв пат во Битола двосеместрална Академија за Front end програмирање, преку која ќе ги изострите Вашите вештини за дизајн и развој на веб страни или апликации.

FRONT END 22.08 2

Оваа Академија се изведува по верифицирана програма од Министерството за Образование и наука и по завршување на истата, студентот се здобива со сертификат кој е признаен во нашата земја, но и интернационално.

Академијата за Front end програмирање опфаќа изучување на најпознатите технологии за креирање на код за делот од веб страните и софтверските апликации кој е видлив за посетителите односно корисниците меѓу кои: HTML, CSS, SCSS, Bootstrap, GIT, Java Script, JSON, Angular, jQuery, AJAX, React.

Тој дел претставува дизајн на апликациите, и е составен од слики, текст, останата содржина и мултимедијални материјали, копчиња, линкови и други визуелни елементи за современ и функционален изглед на апликациите во различните пребарувачи.

Академијата е составена од теоретски и практичен дел, со посебен фокус на практична работа со изработка на повеќе реални проекти, односно по завршувањето на Академијата студентот ќе има изработено повеќе комплетно фукционални апликации со различни технологии за Front end програмирање.

Јавен
ТИМОТ НА ЈАВЕН АДВЕРТАЈЗИНГ АКАДЕМИЈА

После завршувањето на Академијата, студентот ќе биде целосно оспособен да работи како Front-End програмер и веднаш да се прилагоди во новата работна средина.

Побарувачката за оваа позиција е огромна, а воедно и флексибилна, и на студентот му се даваат многу можности за започнување на нова кариера во различни индустрии и локации.

Академијата трае 2 семестри, односно 8 месеци. Материјата е распределена во вкупно 192 часа. Часовите се одржуваат 2 пати неделно по 3 часа. Академија може да се реализира со физичко присуство или онлајн, по избор на студентот. 

Станете и вие Front end професионалец кој ќе биде одговорен за дизајнот и имплементацијата на корисничниот интерфејс на веб страните и софтверските апликации.

Повеќе инфо на следниов линк https://javen-advertising.com/academija-front-end-developer/

Контакт инфо: 078 391 978/076 571 914  или [email protected]

Комерцијална објава

  Уживајте во Истанбул, градот на два континента за 11 Октомври преку ЈК Травел
  Сите милионски градови имаат свој посебен шмек. Но, Истанбул е навистина нешто …
  Доделени наградите за изложбата „Цртаме за мир“ во чест на Татјана Петрова
  Во НУ Завод музеј беше отворена изложбата „Цртаме за мир“ која е …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

  Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

  Одлична можност доколку го зборувате германскиот јазик! Компанијата „Симпател Телемаркетинг“ вработува во Битола!

  „Симпател Телемаркетинг“ е германска компанија која неодамна започна со работа во Битола,…

  ДЛС „Свети Кирил и Методиј“ со апел за спас на Малиот Битолски Монмартр

  Од Детското ликовно студио „Свети Кирил и Методиј“ Битола денеска преку социјалните…

  „Големиот воин и неговата храбра ќерка“ – Биографија за Златко Неделковски напишана од неговата ќерка Дијана

  Во Офицерскиот дом беше промовирана биографијата за спортската легенда на Битола, кик…