Културна агенда во ЈОУ КИЦ Битола за почетокот на септември.

Четврток 01/09/2022

19.00 ч. Концерт на „Квартет Аулос“ – проектот насловен

”Сон на летната ноќ”

Концертна сала – Офицерски дом – Битола

1661639244768 01 1

Петок 02/09/2022

20.00 ч. „Ех, таа серендата“- вечер на серенади

Плато – Офицерски дом – Битола

302508149 175717108278541 6091334960289583620 n

Недела 04/09/2022

13.00 ч. Концерт на пијанистките Франческа Орландо и Мимоза Ќека

Концертна сала – Офицерски дом – Битола

20.30 ч. Плато – Офицерски дом – Битола

дуо Рецитал Офицерски дом Битола

Cinemac – Институт за филм и кино култура во соработка

со ЈОУ КИЦ Битола

Ви прикажува филмовите од програмата

МК Корнер од 43 -то издание на „ИФФК Браќа Манаки“

краток филм „Беше еднаш еден звук“

долгометражен филм „ Година на мајмунот“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…

Музички перформанс на Стефанија & Владимир во Офицерски

Вечерва, 12.09. 2002 во Офицерски дом Битола со почеток од 20 часот…