marko regaljo 1

Сајлент Хантерс во пресрет на новата натпреварувачка сезона подготви две големи изненадувања за своите фанови. Тимот чиј член е двократниот шампион во БМУ Европскиот шампионат, Синиша Кочоски, од оваа сезона има уште еден амбасадор.

Нов член на мотоциклистичкиот клуб од Македонија е Марко Регаљо, кој своите вештини ќе ги покажува во МХ2 ВО Македонскиот мото-крос шампионат и БМУ Европскиот шампионат. Се работи за 30-годишен натпреварувач од Италија.  Со неговото доаѓање Сајлент Хантерс добива уште еден професионалец и амбициозен мото-крос возач чија цел ќе биде атак на највисок пласман.

Впрочем, така и беше на своето деби. Регаљо имаше одличен настап на првата трка во рамки од Македонскиот шампионат. На патеката во Милци во Гевгелија Италијанецот беше петти во првата трка, додека во втората за првпат се искачи на подиумот и заврши на третото место.

Сирма Спиркоска поканета на 25. колонија во Евора, ДЛС „Свети Кирил и Методиј” Битола со 40 награди од Португалија
Организаторот на светската детска ликовна колонија по конкурс „Евора" во истоимениот град …
Дисциплина, послушност и самоконтрола кај малите деца со методот Монтесори
Од сите главни области на самоформирање на детето – координирано движење, независност …

Претплатете се за новости

You May Also Like

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Интервју со Маја Атанасовска, организатор на првата женска трка во Битола – Биди своја

На 17 јуни во Битола ќе се одржи првата ноќна женска трка…