Ви ги претставуваме новите наслови во битолската библиотека.

Ребека – Дафне Де Мориер

„Синоќа сонував дека повторно бев во замокот Мандерли…“
Сиромашна девојка која нема семејство и работи за богата госпоѓа, на едно патување во Франција запознава згоден вдовец чиј предлог ќе ја изненади и ќе ѝ го промени животот.
Девојката го прифаќа предлогот и се преселува во замокот Мандрели каде му станува сопруга на вдовецот Максим. Но, споменот на неговата покојна сопруга Ребека постојано го оживува куќната помошничка г-ѓа Денверс поради своја лична причина. Со морничав приказ што ѝ го стега срцето, втората сопруга чекори во сенката на нејзината претходничка: одлучна да ги открие најмрачните тајни и разорни вистини за првата сопруга на Максим – покојната и опседнувачки убава Ребека.
Заразна приказна за една млада жена обземена од љубов и борба да го пронајде својот идентитет.
„Ребека“ ќе живее засекогаш, бидејќи допира еден важен нерв длабоко закопан во потсвеста на читателот.

292386339 10160237787108679 3122821431298783074 n
Уживајте во Истанбул, градот на два континента за 11 Октомври преку ЈК Травел
Сите милионски градови имаат свој посебен шмек. Но, Истанбул е навистина нешто …
Доделени наградите за изложбата „Цртаме за мир“ во чест на Татјана Петрова
Во НУ Завод музеј беше отворена изложбата „Цртаме за мир“ која е …

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…