Со вчерашната проекција на филмот „Неверојатната приказна за џиновската круша“, во Киното Манаки започна „Неделата на детски филмови“ која е дел од Битолското културно лето “БИТ ФЕСТ“.

kino 5 1

Денешната програма исполнета со детски филмови, продолжува во 11 часот со проекција на детската авантура “Кариран нинџа“, исто така филм синхронизиран на македонски јазик.

kino 4 1

На програмата до 8 јули се и „Хакер“, „Патештествието на принцот“ и „Мираи“, како и уште една проекција на филмовите „Неверојатната приказна за џиновската круша“ и „Кариран нинџа“, но со синхронизација на албански јазик.

kino 3

Филмовите се прикажуваат во Киното Манаки, а влезот за проекциите е слободен.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Со концерт на Каролина Гочева започна 14. издание на БИТ ФЕСТ

Со концерт на Каролина Гочева во античкиот театар Хераклеја, започна 14-то издание…

Чалгиска песна и ора одекнаа во Офицерскиот дом во Битола

Во Офицерскиот дом Битола Ансамбл Македонија приредија незаборавна вечер во која најнапред…

Давор Неќак и Горјана Стојановска приредија незаборавна вечер за битолчани

Во преполната сала на Офицерскиот дом во Битола, синоќа, во рамките на…

Вредните мали ликовни уметници на Илинденски денови

Изминатите неколку дена вредните детски раце од битолските училишта твореа, цртаа, додека…