И покрај студеното време и врнежите од дожд, членовите на Велосипедскиот клуб Пелистер 15-ти Мај од Битола имаа успешен настап на „Пролетната велосипедска трка 2022“ во Косово која се одржа денеска, информираше Африм Јусуфи, тренер на клубот и селектор на сениорската велосипедската репрезентација на Македонија..

03
02
06

Михаил Богдановски – 1 место кадети
Никола Дамјановски – 3 место елит
Андреј Лешнаров – 2 место јуниори
Даим Мухарем – 3 место јуниори

10
08
09

Со оваа трка се отвори сезоната 2022 во велосипедизам во Косово.

05
04
01
07

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…