Ракометарите на Еурофарм Пелистер направија „брејк“ и го добија првото вечно дерби со Вардар 1961 со 23-25 (11-12), во рамките на плеј-офот на Суперлигата во Македонија. Во неверојатна атмосфера во СЦ „Јане Сандански“, со присуство на двете навивачки групи „Комити“ и „Чкембари“, по голема битка на крајот се радуваше гостинот од Битола.

пелистер

Претплатете се за новости

You May Also Like

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Интервју со Маја Атанасовска, организатор на првата женска трка во Битола – Биди своја

На 17 јуни во Битола ќе се одржи првата ноќна женска трка…