Ракометарите на Еурофарм Пелистер направија „брејк“ и го добија првото вечно дерби со Вардар 1961 со 23-25 (11-12), во рамките на плеј-офот на Суперлигата во Македонија. Во неверојатна атмосфера во СЦ „Јане Сандански“, со присуство на двете навивачки групи „Комити“ и „Чкембари“, по голема битка на крајот се радуваше гостинот од Битола.

пелистер

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…