После подолго време ЧОКАНЧЕ се враќа во етерот со нов аудио запис.

„Оваа Рокачина е од пред 7 години, ама е финализирана минатиот месец. Еден искрен, обичен опис на секојдневието во Македонија. Дрога, силикони, малограѓанштина, политичко социјална мизерија, интелектуален егзодус, колапс на скоро се…а за жал и околу неа…. Снимена е во студиото на Владко Симоновски во Битола, снимател и продукција Владко Симоновски“, вели Паљачот за Читај бе.

Тапаните ги сними Иле Лулевски, гитара – Зоран Илиевски – Скроч, вокал – Бранко Шпољариќ – Паљач, бас – Крсте Симоновски – Крчо, гитара – Игор Беговски – Ќебап, фото/видео – Иван Михајловиќ.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Кармен Ексклузив заедно со своите пријатели и клиенти прослави 30 години успешно работење

30 години „за влакно пред другите“. 30 години пример за многумина како…

Грција втора во светот според бројот на најчисти плажи – 581 плажа ја доби ознаката Сино знаме, Халкидики убедливо води

Грчките плажи се меѓу најчистите во светот, а Халкидики и островот Родос…

НЕЗАБОРАВ 2022 Песни за Битола – втор дел (ВИДЕО)

Ако одите во Битола, на Дулие градот ќе ви ги отвори своите…

Новата песна на битолската група „Фаворити“ совршена за првиот свадбен танц

„Ти си ми сè“ е името на новата песна на битолската група…