ЈОУ Културен и информативен центар – Битола во рамките на програмата на овогодинешното издание на Бит фест 2022, од 4 – 8  Јули во „Кино Манаки“ со „Недела на детски филмови“. 

Светски познатите детски филмовите како „Џиновската круша“, „Кариран ниџа“, „Хакер“, „Патештествието на принцот“ и „Мираи“ се дел од оваа ревија.Влезот за проекциите е слободен, а детската публика  ќе имаа исклучителна можност да ги проследи овие филмски хитови во идеални услови за следење во најсовремената кино  сала на „Кино Манаки“.

Insta story

Претплатете се за новости

You May Also Like

Чалгиска песна и ора одекнаа во Офицерскиот дом во Битола

Во Офицерскиот дом Битола Ансамбл Македонија приредија незаборавна вечер во која најнапред…

Вредните мали ликовни уметници на Илинденски денови

Изминатите неколку дена вредните детски раце од битолските училишта твореа, цртаа, додека…

Со концерт на Каролина Гочева започна 14. издание на БИТ ФЕСТ

Со концерт на Каролина Гочева во античкиот театар Хераклеја, започна 14-то издание…

10. издание на Фестивалот на електронска музика СМОТРА во Старата битолска чаршија

Во Старата битолска чаршија, синоќа се одржа јубилејното 10-то издание на Фестивалот…