25-годишниот десен бек на Еурофарм Пелистер Мартин Велковски успешно беше опериран по тешката повреда на коленото (луксација на чашката) на тренинг на крајот од февруари оваа година.
Велковски треба да се врати на теренот на почетокот од следната сезона, откако лекарскиот тим дал гаранции дека во следните месеци повредата ќе заздрави и ќе стане минато за ракометарот.

Мартин Велковски
Фото: Facebook RK Eurofarm Pelister

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…